Kdy prodat zlato?


Posted On Čvn 10 2020 by

V lidském životě jsou různé situace, a to ať už se na to díváme z kteréhokoliv úhlu pohledu. A nejinak je tomu i v otázkách obchodování se zlatem. I zde stejně jako jinde platí, že je někdy lépe a jindy zase hůře, takže se jednou vyplatí si zlato pořídit a podržet a jindy velí zdravý rozum prodávat.

tři placky

O tom, kdy se investičního zlata zbavovat a kdy ne, rozhodují kromě ekonomických podmínek panujících u jeho majitele logicky i výkupní ceny, jež se za tento kov nabízejí a jež jsou v různých dobách různé. A zatímco někdy tyto ceny na burzách stoupají, jindy jdou naopak dolů. A majitelé zlatých investičních slitků a mincí by na to měli adekvátně reagovat.
Jak?
V dobách, kdy je zlato levnější, by ho měli investoři nakupovat, a v době, kdy cena dostatečně vystoupá, zase prodat. A kdo vystihne ten nejsprávnější okamžik, vydělá na tom.
A jak to vypadá právě nyní? Těm, kdo o tom nevědí, lze jednoznačně potvrdit, že dnes jsou ceny zlata na burzách vysoké a k tomu je zároveň oslabena česká měna. Což pro našince znamená jediné. Že je čas prodávat.

zlatá placka na krabičce

Výkup zlata realizovaný v Obecním domě v Praze tak právě nyní skýtá jedinečnou příležitost, jak si finančně polepšit. Kdo se právě zde, a právě nyní odhodlá své zlaté slitky od renomovaných rafinérií Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Münze Österreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi či UBS prodat, dostane za ně daleko více než jindy. Jak o tom jednoznačně vypovídají zde zveřejněné a denně aktualizované cenové nabídky.
Kdo se tu dnes rozhodně své zlaté slitky či mince prodat, může si být jist, že nejen že uspěje, a to i v případě, že své zlato nepořídil zde, ale někde u konkurence, ale také dostane velice výhodnou nabídku, již se nevyplatí odmítat.
A neméně tu pak uspěje i ten, kdo může nabídnout k prodeji stříbro, platinu nebo palladium.

Last Updated on: 21 listopadu, 2023 at 11:11 pm, by


Written by devene